5 Adımda Başarılı İş Planı Nasıl Hazırlanır?


İş planı hazırlamak için öncelikle bir fikir hazırlanmalı ardından planların nasıl gerçekleştirilmesi gerektiği, denetleme ve değerlendirme için gerekli süreçlere geçilmelidir.

Plan Özeti

İş planı hazırlanırken öncelik ile planın 1 ya da 2 sayfadan oluşan özet bölümü hazırlanmalıdır. Plan Özeti sayesinde atılması gereken adımlar kolayca ve hızlıca atılır.

Plan Faaliyet Geleceği

Planın neden ve ne amaç ile yapıldığı gibi sorulara net yanıtlar verilerek planın hedefi belirlenmelidir. tanıtılmalıdır, bu sayede önceden belirlenen hedef doğrultusunda ilerleme adımları gösterilir.

5 Adımda Başarılı İş Planı Nasıl Hazırlanır?

İş Planında Kullanılacak Ürünlerin Tespiti

İş planında, yapılacak olan iş sırasında ve planlanma aşamasında gerekli olan ya da kullanılması gerek ürün ve ürünlerin bir listesinin oluşturulması gerekir. iş planı ve iş sırasında kullanılacak olan ürün maddi bir varlık veya alım maddesi olmak zorunda değildir. İş planında ve iş sırasında sunulacak olan hizmette bir üründür.

İş Yönetim Planı

İş planında yapılması gereken adımlardan biride proje hazırlanma esnasında ve iş sırasında işi yapacak olan kişilerin kim olacaklarının, görevlerinin ve işe olacağı beklenen katkılarının belirtilmesi ve kaydedilmesidir. Bu sayede hem iş planı görevleri düzgün bir şekilde paylaştırılır hem de iş yapım esnasında yapılacak olan şeyler belirlenir.

İş Planı Tanıtımı, Yaşanabilecek Riskler ve Getirileri

İş planının, planı gerçekleştirecek olan kadro ile paylaşımı ve projenin yapımı karşısında çıkabilecek öngörülebilir sorunların belirtilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan İş Kurmada İzlenecek Adımlar başlıklı makalemizde iş kurma, işi sürdürebilme ve Şirket kurmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Adımda Başarılı İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste