Bir Girişimci Kendi Şansını Yaratmayı Bilmeli


olmak ve kendi işinizi kurmak istiyorsunuz. İş fikirlerinizi hayata geçirerek para kazanmak, kendi işinin patronu olarak hayatınıza devam etmek en büyük hayaliniz. Peki başarılı olmak için şanslı olmak gerekir mi? Bu soruya cevabımız evet. Ancak bir < girişimci, kendi şansını yaratan kişidir. Yoksa kimsenin şans eseri başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Peki siz şansınızı nasıl yaratabilirsiniz? Bu yazıda sizlere bu konudan bahsetmek istiyorum…

  1. Hedefinizi Belirleyin: Güzel bir söz vardır: “Rotası olmayan gemiye hiçbir yel yardımcı olamaz”. Yani, hedefi ve rotası belli olmayan bir asla başarılı olamaz. Kendi şansınızı yaratmak için kafanızda belirlediğiniz bir rotaya doğru hareket etmelisiniz. Hedefinizi bildiğinizde serüveninde karşınıza çıkan her zorluğa göğüs gereceksiniz.
  2. Fırsatları Yakalayın: Bir girişimci sektörüyle ilgili her şeyi bilmeli, çeşitli fırsatları görebilmelidir. Gözlerinizi sürekli açık tutun. Okuyun, dinleyin ve sektörü gözlemleyin. Daha iyi ne yapabilirsiniz? Hangi boşlukları fırsata çevirebilirsiniz?
  3. Asla Pes Etmeyin: Girişimci olmak hiç kolay değildir. Hayalinizdeki iş fikrinin gerçek ve başarılı bir işe dönüşmesi zaman alacaktır. Ayrıca karşınıza çeşitli engeller çıkacaktır. Eğer kararlı olursanız ve pes etmezseniz, kendi şansınızı yaratacak ve başarılı bir girişimci olacaksınız. Örneğin Bill Gates’in ilk şirketi iflas etmişti. Pes etmiş olsaydı, Microsoft’u asla kuramayacaktı. Bu örneği kulağınıza küpe edin ve çalışmayı bırakmayın!

Bir önceki yazımız olan Acemi Girişimcilerin Yaptıkları Hatalar başlıklı makalemizde acemi girişimciler, acemi girişimcilerin yaptıkları ve acemi girişimcilerin yaptıkları hatalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir Girişimci Kendi Şansını Yaratmayı Bilmeli

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste