Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları Ve Taktikleri


Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları Ve Taktikleri

İnterneti kullanarak para kazanmak artık mümkün. Günümüzde binlerce kişi blog yazarak para kazanıyor. Bu yazımızda sizlere blog yazarak para kazanmanın yollarını anlatacağız.

Geçtiğimiz yıllarda herkes blogları bir günlük gibi kullanıyor ya da bir konu hakkında yazılar yazıyordu. Ancak zaman için Google Adsense’in gelişim ile imkanı arttı. Artık çoğu kişi bloglarına reklam ekleyerek tıklama başına ödeme yapan sistemleri kullanıyor.

İyi bir blog için öncelikle özgün yazılar yazmalısınız. Yazıları başka yerde kopyalarsınız siteniz arama sonuçlarında yükselemez ve ziyaretçi sayınız çok az olur. Bir konu belirleyin ve onun hakkında yazılar yazın. Örneğin makyaj yapmayı seviyorsanız bunun hakkında bir blog açabilirsiniz. Blogunuza en az 15-20 özgün yazı eklemelisiniz. İsterseniz çeşitli sitelerden yazarlar bularak onlara da yazdırabilirsiniz. Tabii bu biraz maliyetli olacaktır.

Blogunuzdaki içerik sayısı arttıktan sonra, Google Adsense’e başvurun ve reklamları sitenize koyun. Google Adsense, size özel reklamlar hazırlar ve sitenizdeki ziyaretçiler bunlara tıkladıkça para kazanırsınız. Google Adsense’i kullanarak mümkündür ancak zaman alır. Sabırlı ve azimli olursanız Google reklamları ile aylık en az 500-1000 lira kazanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmanın bir diğer yolu da satış ortaklığıdır. Bir ürün hakkında yazılar yazıp onu tanıtırsınız. Satış yaptıkça komisyon kazanırsınız. Google’a satış ortaklığı yazarak birçok ürün bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak başlıklı makalemizde gelir elde etme, ve internetten para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 14

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    1. This is very innrteseitg, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!

  1. Burada olmamın ve bu yazıyı okumamın sebebi de zaten blog yazarak para kazanmak şu anda günlük 18 20 tl yi geçmiyor ama ilerelyen günlerde eminim çok çok iyi olacak

  2. İntenetten para kazanmak çok zahmetli bir iş bence, part time bir iş bulmak daha kolay ve daha kazançlı. Ama makale yazarak iyi para kazananlar var. İyi bir makale yazabiliyorsanız kazabilirisiniz. Ama ben okadar yetenekli biri değil.

  3. İnsanların yaratıcılığını tetikleyen bloglar ile sürekli özgün ve yeni içeriklerin üretimini sağlayarak, ezberci öğrenim sistemine sağlam bir darbe vurmak mümkün. Güzel bir yazı olmuş.

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları Ve Taktikleri

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste