Borsayı Nasıl Öğrenirim?


Borsayı öğrenmenin  en etkili yolu aracı kuruluşlardan yararlanmaktır. Bu kuruluşlar sayesinde ”borsa nasıl oynanır” adımında en net bilgilere yüksek kesinlikle ulaşabilirsiniz. Bu kuruluşlardan edineceğiniz temel bilgilerin üzerine katacaklarınız sizin yatırımlarınızın pozitif sonuç vermesi için hayati önem taşır. Borsanın ne olduğunu az çok öğrendikten sonra kendinizi geliştirmek ve piyasayı takip etmek istiyorsanız yeteneklerinizi kullanarak politikaları oluşturmalısınız.

Borsayı Nasıl Öğrenirim?

Yapılacak En Büyük Hata

Bu politikalar özellikle grafik okuma becerisiyle piyasaya hakim olmakla başlar. Yani borsadan net ve direkt para kazanıldığını duyup direkt işlemlere başlamak büyük bir hatadır. Grafik okumayı ve piyasayı bilmeyen bir insan, örneğin alım-satım fiyatlarının ne olduğundan habersiz bir insan tabiri caizse değil bir şans oyunu oynar.

Nasıl Başlamalıyım?

Öncelikle borsanın nasıl işlediğini öğrenmeniz gerekir. Daha sonra güvenilir yatırım araçları bulun. İşlem yapmadan önce piyasadaki dalgalanmanın sebebi olan nedenleri iyice anlayıp piyasa analiz edebilecek seviyeye gelin. Öncelikle bunları öğrenmezseniz borsadan kazanç sağlamanız istatiksel olarak imkansıza yakındır.

Nereden Öğrenirim?

Günümüzde genel olarak öğrenmeyi kolay kılan en etkili faktör internettir. Borsayı da internetteki sanal eğitimlerden öğrenmek eskiye göre daha faydalı. Aynı anda birçok kaynağa erişiminiz olması bilgi kıyası yapmanızda size yardımcı olur. Çok çeşitli borsa politikalarını farklı bakış açılarından analiz etmeyi öğrenebilirsiniz.

Borsayı Nasıl Öğrenirim?

Öğrenirken Para Kaybeder Miyim?

Eskiden borsa öğrenmenin önündeki en büyük engel olan konu öğrenene kadar çok fazla para kaybedilmesiydi. Çünkü öğrenme sistemi tamamen gerçek piyasada ve deneme yanılma yoluna dayalıydı. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle sanal borsa gerçek piyasayla paralel olan ancak gerçek paraya dayalı olmayan sanal eğitim sistemleri mevcut. Bu sistem kısaca sitenin size verdiği genelde 100 bin dolar miktarındaki sanal parayı hiç para kaybetmeden(Tabii ki kazanmıyorsunuz da) piyasada alım-satım işlemlerinde kullanmanız için size sunulur. Sistemin en iyi tarafı sanal parayı gerçek piyasada kullanmanızdır. Yani bu öğrenim süreci içinde gerçek piyasaya da hakim olmaya başlıyorsunuz.

Öğrendiğimi Düşünüyorum Ancak Gerçek Piyasadan Korkuyorum

İş sanal paradan çıkıp sizin paranızla dönmeye başladığında korkmanız doğaldır. Bu sadece beynin yeni gördüğü bir sisteme karşı yarattığı önyargıdır. Eğer öğrendiğinizden eminseniz ufak meblağlar ile piyasaya giriş yapmaya başlayın.

Bir önceki yazımız olan Opsiyon Nedir | Opsiyon Çeşitleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde Borsa, Opsiyon ve Yatırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Borsayı Nasıl Öğrenirim?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste