Ceviz Bahçesi Açarak Para Kazanmanın Yolları


Kendi işinizi kurmak istiyorsunuz ancak iş fikri bulamıyorsunuz. Eğer iş fikirlerini araştırıyorsanız, bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Bu yazımızda sizlere pek bilinmeyen bir iş hakkında bilgi vereceğiz. kurarak siz de kazanabilirsiniz. İş fikirleri arasında pek bilinmese de, ceviz bahçesi kurarak elde ettiğiniz cevizleri satarak gelir elde etmeniz mümkündür.

Ceviz bahçesi kurulumu için öncelikle maliyetlere bir bakalım. Ceviz fidanlarının fiyatları ortalama 35 liraya satılıyor. İşçilik ve arsa bedeli dahil bir dekarlık bir ceviz bahçesi 2500 liraya kurulabiliyor. Ayrıca devlet dekar başına 100-400 lira arası katkı da veriyor. Böylece ceviz üretimi destekleniyor.

Ceviz bahçesinden verim alabilmek için uzun vadeli düşünmek şart. Çünkü bir ceviz ağacı, beşinci yılında meyve vermeye başlıyor. Uzmanlara göre bir ağaç 35 kg meyve verirken, ciddi para kazanmak isteyenler bu işe 50-100 dekarlık büyük ceviz bahçesi ile başlamalıdır deniyor.

Ceviz yetiştiriciliği, pek bilinmemesi sebebiyle rekabetin düşük olduğu bir alan. Bu sebeple cazip bir alanı diyebiliriz. Her işte olduğu gibi ceviz bahçesi iş fikrinde de sabırlı olmak gerekiyor. Çünkü istenen sonuçları almak için zamana ihtiyaç duyuluyor. Eğer siz de değişik arıyorsanız ve doğayı seviyorsanız, ceviz bahçesi kurarak para kazanmak sizin için uygun olabilir. Ceviz yetiştirmek için iklimi uygun olan Türkiye, yeni girişimcileri bu alana bekliyor.

Yorumlar 7

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Yazınız için teşekür ederim ancak ceviz ağacı nın ceviz verebilmesi için yetişkin hale gelmesi gerekiyor yani bu süre içinde bir kazanç vermez bunun için ek gelir sağlayacak işiniz olması gerek.
    saygılarımla.

  2. İyi bir iş aslında ama istanbul gibi bir yerde arazi bulmak zor ve pahalı,.. Fakat Arazisi olanlar yapabilir güzel fikir.

Ceviz Bahçesi Açarak Para Kazanmanın Yolları

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste