Dönerci Dükkanı Açmak


Hepimizin aklından gıda sektörü ile ilgili fikirler geçmiştir. Çünkü Türk halkı dışarıda bir şeyler yemeyi seviyor. Dönerden fast fooda, simitten pasta çeşitlerine kadar onlarca iş fikri bulunabilir. Eğer açmayı düşünüyorsanız, bu yazımız size uygun olacaktır. Bu yazıda sizlere nasıl açılır sorusunun cevabını vereceğiz.
Son yıllarda yaygın olan yöntem bilinen bir markanın bayisi olarak dükkanı açmaktadır. Belli başlı döner firmaları bayilik vermektedir. Siz de belli bir ücret ödeyerek anahtar teslim bir restoran açabilirsiniz. Bir marka belirleyip onlarla iletişime geçebilirsiniz. Markanın konseptine göre franchise bedeli değişmektedir. Ancak bir dükkanının başarılı olması için yer çok önemlidir. Göz önünde bir yer kiralayıp oraya dükkanı açın.
Bir diğer seçenek de, her şeyi sıfırdan başlatmaktır. Yani bir markanın bayisi olmak yerine, kendi markamızı oluşturmak isteyebiliriz. Bu yol daha zor ama bir o kadar da keyifli bir yol olacaktır. Yine bu seçenekte de dönerci dükkanının lokasyonu büyük önem taşımaktadır. İşlek bir yerde dükkan açmalısınız. Dükkanın iç tasarımı için bir mimar bulabilirsiniz. Dükkan içi eşyalar ve gıdalar içinde ayrı ayrı tedarikçiler bulmalısınız. Gıda sektöründe için en önemlisi lezzetli ürünleri güler yüzle sunabilmektir. Eğer hem lezzetli dönerler yapabilir hem de müşteriye iyi davranırsanız, kısa süre markanız ağızdan ağıza yayılacaktır. Bu iş fikrini kullanarak siz de para kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak başlıklı makalemizde gelir elde etme, ve internetten hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Benim şu anda bulunduğum yerde hiç et döner yok malesef tüm dönerciler tavuk döner satıyor tabi bunda etin fiyatıda etkin bir durum tam da benim açmam gereken bir şey aslında ama hadi ya nasip diyelim.

Dönerci Dükkanı Açmak

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste