Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?


Çoğu insan evinde freelance çalışarak hayali kurar. Mesela bunun için bir yöntem, site açılarak blog yazarlığı yapılması olabilir. İyi içerik üretebildiğinden emin olan ya da kendini bu yönde geliştirebilmeyi düşünen kişi için yapmak para kazanma için iyi bir yöntemdir.

Site Açma Yöntemleri:

Site açmak için çok profesyonel bir yöntem yoktur ve aksine çok kolaydır. Bunun için birçok farklı site mevcuttur. Kendine ait bedava veya ücretli olarak site açmak artık çok kolaydır. Worpress veya blogger gibi birçok site mevcuttur. Kişi kendine uygun olan bir tane bularak kendine ait bir site açabilir ve istediği konuda bir blog yazarı olabilir.

Örneğin bilimsel makaleler yazan bir blogger, kitap yorumları yazan bir blogger ve yahutta makyaj ve güzellik önerileri hakkında yazılar yazan bir blogger olunabilir. Daha sonra da iyi bir takipçi kitlesi kazanıldıktan sonra para kazanmaya başlanılabilir.

Siteye Reklam Almak:

Siteye reklam alıp para kazanmaya başlamak için öncelikle iyi bir takipçi kitlesi kazanmak önemlidir. Çünkü çoğu reklam veren buna dikkat eder. Google Adsense bile buna dikkat eder. Reklam verirken birçok kritere bakılarak reklam verileceğine bakılır. Örneğin sitedeki yazıların alıntı olmaması, takipçi kitlesinin fazla olması vs. gibi kriterlere bakılır. Site de blog yazarı olacak kişinin bunlara dikkat etmesi gerekir. Eğer hesap onaylanırsa kısa süre içinde para kazanmaya başlanılabilir.

Site Açılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Site açılırken dikkat edilmesi gereken ilk kurallardan biri site adresidir. Site hangi konuda hizmet verecekse ona uygun bir domain adresi olmalıdır. Dikkat çekici ve akılda kalıcı bir adres olmalıdır. Sitenin içeriğinin özgün olması önemlidir. Alıntılar olsa bile bu belirtilmelidir.

Özetle bir internet sitesi açarak yazar olmak site üzerinden para kazanmak için bu yazıyı dikkatle okumak gerek. Daha sonra para kazanmaya başlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Blog Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizde ve para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste