İş Kurmada İzlenecek Adımlar


Kendi işinin patronu olmayan isteyenlerin, şirket kurma adı altında izlemeleri gereken belirli prosedürler ve yöntemler bulunmaktadır. Bu sayede de kişiler doğru adımda doğru kararlarla şirket adı altında hizmet kurumlarını oluşturabilmektedirler. Şirket kurmak, olabildiğince uzun soluklu ve oldukça yorucu düzeneğe sahiptir. Karşılaşılan her zorlukta kurulan düzenin bozulmaması adına girişimci getirilerinin sağlam ve net olması gereklidir. Bu sebeple de yola çıkarken kendinizi nerede görmek istediğiniz net olarak ifade edilebilirse; oluşacak düzen zaman içerisinde istenilen düzeye ulaşacaktır.

İş Kurma Adımları

Hemen her alanda iş kurma düzenine bağlı olarak ortaya çıkan durumda kendinizi doğru adımlarla yerleştirmek önem taşımaktadır. Bu sebeple de kurulum aşamasında belirlenen adımlar söz konusudur. Adımlar arasında;

Sektör Belirlemek; en etkili adım bu noktadır. Düşünülen birçok seçenek arasından eleme yaparak en düşük iki seçenek arasına indirgemek, sonrasında ise hangi sektörün diğerine göre bir adım önde olduğunu belirlemek oldukça zaman alan araştırma adımları arasındadır. Belirlediğiniz iş sektörünün firmalar açısından eksik gördüğünüz yönlerini ortaya çıkararak piyasaya girmeniz, sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacak niteliktedir.

İş Kurmada İzlenecek Adımlar

İş Planlı Hareket; yönünde belirli hedeflerin olması gereklidir. Kuruluşun amacı? Hedefleri? Beklenen satış oranlarının ne düzeyde olduğu? Maliyet açısından başlangıç durumunu nasıl kapatacağınız? Bu ve benzeri sorulara kesin cevap verebilmeniz gereklidir.

Maliyeti Göz Ardı Etmeyin; maliyet açısından izleyeceğiniz adımlar önemlidir. Kuruluş aşamasında birikim ya da borç durumlarının hangisi ile yola çıktığınız önemlidir. Kar elde etmenin arkasında işi sürdürebilme yatmaktadır.

Sağlam ilerlemek adına belirlenen kriterleri göz ardı etmeden ilerleme sağlamak önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Girişimcilik Yöntemleri başlıklı makalemizde Girişimcilik, girişimcilikte kurallar ve Girişimcilikte OCEAN hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İş Kurmada İzlenecek Adımlar

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste