İşletme Maliyetlerini Azaltın


Ekonomik dalgalanmalar, döviz kurunda yaşanan hızlı artış ve faiz indiriminin gelmemesi firmaları yeni yılda sıkıntıya soktu. Yıllık bütçelerin bir önceki yılın son ayında yapılması bazı gider kalemlerinde bütçenin aşılmasına sebep vermekte. İşletmeler bu giderlerin bazılarını hesaplar arası kaynak aktarımıyla çözebiliyor ancak bazı departmanlarda bütçe veya kaynak kullanım limitleri kısıtlanamamaktadır. Böyle bir durumda özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler birçok maddi sorunla karşı karşıya kalmaktalar. İşlerinizi etkilemeden maliyet azaltma konusunda birkaç başarılı yöntemle siz de işletme maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

İşletme Maliyetlerini Azaltın

Maliyeti Düşürülebilir Kurum İçi Giderler

Öncelikle satış ve hizmet kalitenizi etkilemeyecek kurum dışına çıkmayan bilgi, belge, haberleşme sistemleri, elektrikli cihazlar gibi öne çıkan unsurlarla başlayabilirsiniz. Kırtasiye giderleri birçok işletmenin bütçesini zorlayan en önemli gider guruplarından biridir. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak, kurumsal yazılım geliştiricileriyle görüşün ve tüm kurum içi yazışma, teklif, proforma, stok takibi, kasa defteri, arşiv gibi kırtasiye ürünü tüketiminde büyük rol oynayan etmenleri dijital ortama aktarın. Tüm aydınlatma sistemlerini dünyanın en az enerji tüketerek aydınlatma sağlayan led sistemleri üzerine tekrar yapılandırın. Kurumsal iletişim hatlarınızı internet üzerine taşıyın. Böylece tek bir bağlantı üzerinden tüm dış iletişim hatlarınız, faks ve telesekreter hizmetleriniz sağlanmış olur.

Maliyetlerim Ne Kadar Düşer?

İşyeri masrafı azaltmak için bu birkaç adımı gerçekleştirmeniz sonucunda sadece elektrik giderleriniz, yarı yarıya olacak şekilde fatura ve bakım masraflarınız azalmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Kazançlı İnternetten Yatırım Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde ek gelir, internetten yaparak para kazanmak ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Dijitalleşmek kesinlikle çok önemli bir etken bununla ilgili bende kendi blogum bir kaç yazı yazmıştım. Özellikle açık kaynak kodlu ücretsiz yazılımlarla işletme maliyetleri aşırı derecede düşebilir.

İşletme Maliyetlerini Azaltın

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste