Makale Yazarak Para Kazanmanın Yolları


Çağımızda, internet üzerinden makale yazan birçok şahıs,kurum ve ya kuruluşlar bulunmaktadır. Hepsinin ortak noktası ise imla kurallarına dikkat ederek, belirli bir müşteri kitlesinin altına düşmemektir. İnternet üzerinde yazılan makaleler, çeşitli kullanıcılara satılarak, kişilerin kendi bloglarında paylaşmaları sağlanmaktadır. Günümüz dünyasında, bu sanal platform üzerinde gerçekten yazarı sayısı çok fazladır, bunun nedeni her önüne gelenin makale yazarı olayım demesiyle gerçekleşmektedir. Peki, bu makale yazarlarının ayrımı nasıl yapılır ? bu sorunun cevabı oldukça basit. Bir makale yazarına ondan 100 kelimelik örnek bir makale yazmasını isteyebilirsiniz. Tabi ki konusunu kendiniz belirlemelisiniz, ardından yazdığı makaleyi size attığında google arama moturuna, özgünlük testi yazarak şahsın size attığı makaleyi sorgulatabilirsiniz. Sorgu sırasında kelimeler arası etkileşimi, arama motoru diğer blog ya da forumlardada sorgulayacaktır ve sonuç ortaya çıkacaktır.

 

Makale Yazarak Para Kazanmanın Yolları

Neyse, konumuzun biraz dışına çıktık.. Şimdi asıl konumuz olan makale yazarak para kazanmanın yolları hakkında biraz bilgi vereceğim. Öncelikle temel kural herzaman bir makale yazarken noktalama ve imla kurallarına dikkat etmektir. Bir diğer özellik ise cümlenin bütününü bozmayacak kelimeler kullanmak, bozacak kelimelerden ise kaçınmaktır.

Pekala, diyelim ki yukarıda dediğim iki unsuru yaptınız, şimdi ne yapacaksınız ?

Asıl konu burada başlamakta, makalenizin kaç kelimede olduğunu öncelikle bir hesaplayın, sonra sosyal medya platformlarına uygun bir şekilde afiş hazırlayın. Hazırladığınız afişin üzerinde muhakkak kaç kelimenin kaç tl’den baz alındığı yazmalıdır.

Makale Yazarak Para Kazanmanın Yolları

 

Bu kısım bittiğinde ise sosyal medya platformlarını ya da çeşitli webmaster forumlarını kullanarak konu açabilir ve yazdığınız makaleyi başka insanlara pazarlayabilirsiniz.

Yalnız unutmayın ki bir makale sadece bir kişiye satılmaktadır, birden fazla kişiye satarsanız kul hakkı yemiş olursunuz ve de piyasadan karalanırsınız.

Makalemizin sonuna gelmeden birkaç öneridede bulunabilirim. Öncelikle sürekli bir makale yazarlığı yapıyor iseniz kendinize ait bir internet sitesi açabilir ve bu internet sitesine özgün bir panel kodlatabilirsiniz. Bu panelde kişilerin hazır makaleleri internet üzerinden satın alabilmesi üzerine olabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Satış Ortaklığı İle Para Kazanmak başlıklı makalemizde gelir elde etme, ve internetten hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 4

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Bende makale yazarlığı yapıyorum, günde 2000 kelime yazıyorum ortalama 25 TL kazanıyorum tavsiye ederim, eğer boş vakti olupta yazma yeteneğiniz varsa değerlendirin.

  2. Ben makale yazıyorum inşallah ilerde kazanırım 🙂 tabiki biraz reklam gerek okuyucu nun tutması gerek bunun için ilgi çeken yazılar yazmam gerek zamanla inş.

  3. Ekonomi konusunda kendinizi geliştirebilirseniz en iyi kazanç ekonomi makalelerinde var güzel yazılmış bir ekonomi makalesini normal makalelerin yaklaşık 3-5 kat daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz çok professional yazarsanız gerçekten 3 liraya satılan normal bir makaleyi 15-20 TL ye satabilirsiniz ama dediğim gibi bu konu için çok fazla şekilde ekonomi , yatırım , borsa ve forex bilgilerine ihtiyaç duyacaksınız bunu nasıl giderirsiniz bilemiyorum 🙂 iyi çalışmalar.

  4. aslında 5-10 tane makale yazarı birleşip bir site açsalar ve makalelerini oraya girseler daha güzel para kazanabilirlerdi belki

Makale Yazarak Para Kazanmanın Yolları

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste