Para Yönetimi


Ay sonunu getirmenin zor olduğu bir dönemde tasarruf ya da birikim yapmak size zor gelebilir. Fakat gelecek kaygısı insanları bir ev ya da araba sahibi olmasını gerektiriyor. Böylece kendini garantiye almış güven içinde olmuş hissediyor. Bunu başarabilmek için para yönetiminin iyi yapılması gerekir, gereksiz harcamalardan kaçınılması gerekir.

Para Yönetimi

Nasıl Yapılır?

Günün büyük bir vaktini ve emeğini iş yerinde geçirdiğimizi düşünürsek, yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda emeğimizin karşılığında bir şeylere sahip olabildik mi, yapabildik mi diye bakınca hayır cevabını alıyorsak o zaman para yönetimi konusunda hata yapmamak için biraz daha araştırma yapıp, bilgi sahibi olmamız gerekir.

 İnternetten Yüksek Ve Bir O Kadar Kazançlı Bir İş Modeli Oluuşturmak İstermisiniz ? O Zaman Tıklayın !!

Para Yönetiminde Yapılan Hatalar Nelerdir?

  • Öncelikle para yönetiminde hata yapmamak için gelir gider hesabının iyi yapılması gerekir. Bunu her ay bir kenara not etmelidir. Böylece farkına varılmadan yapılan harcamaların önüne geçilmiş olacaktır.
  • Birikim yapmamak yapılan hataların başında gelir. Birikim; para yönetiminin ilk şartlarındandır denilebilir. Hayatın bizlere ne getireceğini kestiremeyeceğimizden ani ortaya çıkan zor günler için birikimler can kurtaran olacaktır.
  • Gereksiz harcamalar farkına varmadan yapılan ikinci hatadır.
  • tuzaklarına dikkat edilmelidir.
  • Alışverişte etiket karşılaştırması yapıp uygun fiyatlı olanı almak ve pazarlık yapmamak size eksi kazandırır.
  • Gelirinizden fazla borçlanmak sizi bir çıkmaza sokabilir. Bu nedenle gelir gider hesabını iyi yapıp ayağınızı yorganınıza göre uzatma, ödeyemeyeceğiniz borç altına girmemek en akıllıca olanıdır.

Bir önceki yazımız olan Doğru Yatırım Yapmanın Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde yatırım amacı, yatırım planı ve Yatırım yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Güzel açıklamalarda bulunup bu konuyu paylaştığınız için öncelikle teşekkürler. Para yönetimi konusuna ilişkin oldukça güzel ifadeler kullanmışsınız.Gereksiz harcamalar konusu özellikle tamamen gerçek. Paylaşımlarınızı sürekli takip ediyor olacağım. Başarılar ve iyi yayınlar.

Para Yönetimi

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste