4 Adımda Stres İle Nasıl Başa Çıkılır ?


4 Adımda

Gün geçtikçe insanların ağzından çok stresliyim cümlesi artmaya başlamıştır. Stres sağlığı olumsuz etkilediği gibi iş, okul, sosyal hayatı da etkilemektedir. Bu yazımızda stres yönetimi hakkında bilgiler edineceğiz. İnsanoğlunun imkanları ne kadar çok olursa olsun mutlaka stres adı verilen hastalığa yakalanmaktadır. Uzmanların açıklamalarına göre stresle başa çıkmanın yolu tek başına değil bir bütün halinde ele alınıp mücadele edileceği kanısın hem fikirler. Stres aslından bir ruhsal problemdir ve mutlaka psikolog ya da doktor gözetiminden geçilmesi gerekir.

 

4 Adımda Stres İle Nasıl Başa Çıkılır ?

Stresle Nasıl Başa Çıkılabilir?

  • Stres hastalığını kesinlikle ertelemeyin,
  • Sorunun üstüne gitmekten kaçınmayın,
  • Güçlü ve kararlı olmanız gerekir,
  • Gerekirse iş, okul ve çevre değiştirilmelidir

Stres Çarkları İşe Yarar mı?

Yaş itibariyle küçük çocukların dahi elinde gezdirdiği stres çarkları, trajikomik olan yetişkinlerinde elinde döndürüp stresin azaldığını iddia eden insanlar maalesef çevremizde, haberlerde görmekteyiz. Bu tür aletlerin ya da buluşların insana fayda yerine daha çok zarar verdiği ortaya çıkmıştır. Stres ruhsal bir problem olduğundan dolayı elde döndürülen stres çarkları asla alınmamalı, çocuklardan da uzak tutulmalıdır.

Stres Sürekli Bir Hastalık mı?

4 Adımda Stres İle Nasıl Başa Çıkılır ?

 

Eğer tedavi edilmez ise çok ciddi stres hastalıkları ve ruhsal problemlere yol açmaktadır. Unutulmamalıdır ki sorunu tanımlamak ve stresle mücadele edebilmek için erken tedavi her zaman avantaj olacaktır. Stresin tamamını ortadan kaldırmak sizin elinizdedir. Dünyada her yıl strese bağlı çeşitli hastalıklar ortaya çıkmakta ve ölümcül olabilmektedir. Çağımızın vebası olan kanser hastalığının bile stresten kaynaklı olduğunu kanıtlayan yüzlerce deney yapılmış ve kanıtlanmıştır.

Stres anında çok hızlı kararlar alınmamalı, çok yoğun tempodan azda olsa uzaklaşılmalı, mutlu olacağınıza inandığınız işlere yönlenmeli, sevdiğiniz arkadaşlarınız ya da dostlarınızla bir araya gelip sohbet etmelisiniz. Sizlerden daha önemli ve değerli hiçbir şeyin olmadığını hatırlamanız faydalı olacaktır.

 

>>>> Bir Önceki Yazımız Olan İnanılmaz Zeka Geliştirme | Zeka Geliştirici 7 Süper Madde ! Adlı Yazımızı İnceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnanılmaz Zeka Geliştirme | Zeka Geliştirici 7 Süper Madde ! başlıklı makalemizde Beyin Egzersizleri, ve Zeka geliştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Adımda Stres İle Nasıl Başa Çıkılır ?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste