Ayda En Az 350 TL Tasarruf Nasıl Yapılır ?


Çoğumuzun dışarı çıkarken kendine “Bu gün daha az para harcayacağım.” dediği veya alışveriş yaparken “Kesinlikle şu fiyatı geçmeyeceğim.” dediği zamanlar olmuştur. Fakat sonuç her zaman da beklendiği gibi olmaz. tasarruf yapmak için Üzülmeyin; işte bizden size bir kaç tavsiye

 

Ayda En Az 350 TL Tasarruf Nasıl Yapılır ?

 

Dışarı Çıkarken

Diyelim ki dışarı çıkıp arkadaşlarınızla buluşacaksınız ve fazla para harcamak istemiyorsunuz. O zaman size bir kaç küçük fikir. İlk önce 2-3 saat sonra karnınızın acıkacağını düşünün ve ona göre yemek yiyin. En azından yanınıza dışarıda yiyebileceğiniz ufak atıştırmalıklar alın. Eğer gideceğiniz yer yakın veya vaktiniz varsa yürümeyi deneyin, spor da yapmış olursunuz.Bir araç kullanmanız gerekirse de kesinlikle toplu taşıma olsun. Son olarak eğer konser gibi etkinlikleri seviyorsanız kampanyalı, ucuz veya bazı organizasyonların karşıladıkları konserlere gitmenizde fayda var.

Tasarruflu Olun

Maalesef tasarruf nasıl yapılır durumu dışarıda olmuyor. Ev içinde de dikkat etmemiz gereken şeyler var. İlk olarak eğer ev içi alıveriş yapmanız gerekiyorsa, “TOK GİDİN”. Aç gittiğiniz zaman emin olun marketteki her şeyi almak isteyeceksiniz. Tok olduğunuz zaman biraz daha mantıklı harcama yapabilirsiniz. Evde yemek yaparken 2. kez kullanabileceğiniz yağlar için saklama kapları edinin. Aynı şekilde pirinç, bulgur, şehriye gibi paketli market ürünlerini saklayabileceğiniz hava almayan kavanozlu kaplarınız olsun. Tabi sadece yemekle de sınırlı kalmayın. Eskiyen veya az hasar gören eşyalarınızı başka bir alanda kullanmak için fikir edinin “Çöpe atmayın.”. Dolaplarınızda yer açmak için dolaplarınızı bölmelere ayırın. Bunun için farklı boyutta sepetler edinin. Aynı kıyafeti 2 gün üst üste giymeyin. Bunun yerine en az 1 gün aralıkla giyinin. İki gün üst üste giydiğinizde kıyafetinize ter kokunuz ve kötü kokular daha çabuk siner ve haftada 1 kez yıkanacak olan kıyafeti 3 günde bir yıkamak zorunda kalırsınız. Böylece her gününüzü de farklı kıyafetle geçirmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kazanç Nedir? Hızlı Kazanmanın Yolları başlıklı makalemizde eğitim, iş ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayda En Az 350 TL Tasarruf Nasıl Yapılır ?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste