Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri


Dönemsel projelerde ve serbest çalışanların dört gözle beklediği yaz sezonuna çok kısa bir süre kaldı. Yaz ayları turizm, ulaşım firmaları, mağazalar, restoranlar gibi birçok sektörde yılın en yoğun iş sezonu olarak beklenmekte. Bu yüksek iş hacminden sadece işverenler değil, yaz için iş fırsatı arayanlar da faydalanmakta. Okulların tatil olmasıyla üniversiteli gençlerinde furyasına katılması hem iş gücü hem de düşük bütçeli iş imkanları yaratmakta.

Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri

Düşük Bütçeli İşler Neler?

Peki ortaya çıkan bu yaratıcı neler? Sizin de kolayca girişimde buluna bileceğiniz, düşük sermayeli birkaç iş fikrini şöyle sıralayabiliriz. İlk olarak yaz aylarının vazgeçilmezi soğuk içecekler; sermayesi düşük seyyar satış imkanı olması ve yüksek kar payı. Yine seyyar olarak yapa bileceğiniz festivaller ve konserlerde genellikle ücretine bakılmaksızın alınan ürünler örneğin; ışıklı bileklik, ışıklı taç, üflemeli çalgılar, çocuklar için ışıklı ve sesli oyuncaklar. Siz de daha fazla ürün çeşidi olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur.

Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri

Festival Çalışmaları

Belediye ve organizasyon firmalarının festival ilanlarını mutlaka takip edin. Belli bölge ve yörelerde o halka özgü yöresel yiyecek, içecek, hediyelik eşya satışları yapılması için ayrılan stantları takip edin emin olun çok düşük bütçelerle yüksek kar marjına sahip ürünleriniz bu stantlarda hızla tükenecektir. Satış yapmak istemeyen kişiler ise mutlaka turizm sezonu olduğunu unutmayarak butik işletmelerin kapısını çalmayı unutmasınlar. Sonuçta onlar da dönemsel personel çalıştırıyor.

Bir önceki yazımız olan Kazançlı İş Fikirleri Oluşturabilmenin Kolay Yolları başlıklı makalemizde hangi sektörlerde iş açığı var, Reklam ajansı açmak ve yaptığınız işten kazanç elde edemiyorsanız hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yaz Sezonuna Özel İş Fikirleri

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste