Youtube’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?


Youtube’dan para kazanmak için öncelik ile Youtube üzerinden kendinize bir hesap açarak Youtube kanalı açmalısınız. Youtube kanalı açtıktan sonra, kendinize ait özgün videolar yayınlayarak, ayarlar sekmesinden Youtube ortaklığını aktif duruma getiriniz. Youtube ortaklığı aktif duruma geldikten sonra ise yine Youtube ayarlar kısmından “videolardan para kazan” seçeneğini aktif duruma getirmeniz gerekir. Youtube üzerinden özgün videolarınız izlendikçe, kanal mevcut abone sayınız arttıkça ve Google reklamlarına izleyicileriniz tıkladıkça para kazanımı gerçekleşir. Youtube aylık 100 Dolar sınırını aşanlara ödeme yapmaktadır.

Youtube'dan Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

İçin 4 Bilinen Video Çekim Türü

Oyun Yayıncılığı Yapmak: Youtube üzerinden oyun yayıncılığı yaparak çeşitli bilgisayar, konsol ve mobil oyunun nasıl oynandığını, nasıl oynanması gerektiğini ve nasıl bu oyunu oynarken kendini geliştirebilirler gibi çeşitli konularda güçlü bir hitabet ile kolayca para kazanılabilir. Youtube üzerinden sizi destekleyen izleyicilerden, Youtube’dan kazandığınız paraya ek olarak da gelir sağlayabilirsiniz.

Komedi Kanalı Yayıncılığı Yapmak: Youtube üzerinden kendinize ait komik hikaye, taklit veya kısa çekimler ile hızlı bir şekilde izleyici kazanabilir ve Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Tanıtım Yayıncılığı Yapmak: Youtube üzerinden çeşitli konularda; “Makyaj nasıl yapılır?, Tablet nasıl kullanılır?” benzeri yayınlar yaparak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bilinmeyen Gerçekler Kanalı Yayıncılığı Yapmak: Youtube üzerinden insanların bilmediği fakat ilgilerini çeken konular hakkında video yayınlayarak Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Borsada Para Kaybetme İhtimali Nedir? başlıklı makalemizde borsada kazançlı olmak, Borsaya girmek ve sanal hesapları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Bu aralar geek youtube kanalları iyi yürüyor. Biraz araştırmacı kişiliğe sahipseniz geek bir kanal açın. Umarım tutunursunuz.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalı?

Oturum Aç

Topluluğumuza katılın!

Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Geri dön
Oturum Aç

Kaydol

Hızlı Kazanç Topluluğu

Geri dön
Oturum Aç
Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişiliği ortaya çıkaran sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgi veya kültür ölçen sorular
Anket
Karar ya da görüş belirle
Makale
Görsellerle süslenmiş yazılar
Liste
Klasik düz listeler
Oylanabilir Liste
Oylanabilir Liste